Kategorie

Kupujesz jakość

Łóżko drewniane czy z tworzyw sztucznych ?

Łóżko drewniane czy z tworzyw sztucznych ?Łóżko drewniane czy z tworzyw sztucznych?

Zakup łóżka nigdy nie jest prosty. Wynika to przede wszystkim z ogromnego wyboru, jaki mamy obecnie na rynku. Najczęstszym problemem jest dla nas decyzja dotycząca materiału, z jakiego będzie wykonany mebel. Tak naprawdę do wyboru mamy lite drewno, płytę MDF, płytę wiórową,Na którą opcję najlepiej się zdecydować?

 

Łóżko z płyt wiórowych i MDF

Wbrew wielu opiniom płyta MDF ma sporo zalet. Przede wszystkim jest twarda i trwała. Z pewnością łóżko z płyty MDF jest o wiele bardziej wytrzymałe niż mebel wykonany z płyty wiórowej. Dużym atutem płyty MDF jest także bogaty wybór wzorów i kolorów. Możliwość wykończenia okleiną naturalną, okleiną sztuczną lub lakierem pozwala na uzyskanie dowolnej barwy. A to daje spore możliwości aranżacji sypialni. Meble wykonane z płyty MDF są także łatwiejsze w czyszczeniu.

 

Niestety omawiany materiał ma też pewne wady. Porównując płytę MDF do naturalnego drewna musimy zauważyć jej mniejszą trwałość. Ponadto materiał ten wykazuje niską odporność na działanie pary wodnej. Efektem tego jest ich szybkie matowienie. Co więcej łóżka z płyty MDF są podatne na zarysowania co ma ogromne znaczenie w sytuacji, kiedy mamy w domu małe dzieci.

 

Łóżko z litego drewna

Czy łóżko z litego drewna będzie lepszym wyborem od płyty MDF czy wiórowej? Z pewnością tak. Meble z naturalnego drewna to zakup na 20-30 lat. Żadna płyta nie jest w stanie osiągnąć takiej trwałości. Mebel drewniany wygląda o wiele bardziej naturalnie i stylowo. Szeroka paleta wybarwień oraz unikalny rysunek drewna biją na głowę nawet najbardziej wymyślne okleiny. Drewno naturalne jest również dużo bardziej ekologiczne. Dodatkowo zastosowanie odpowiednich impregnatów sprawia, że jest ono w pełni bezpieczne również dla osób cierpiących na alergię.

 

Podsumowując trzeba stwierdzić, że najlepszym rozwiązaniem jest wybór łóżka wykonanego z naturalnego drewna. Trwałość, naturalne piękno oraz niepowtarzalność każdego egzemplarza to atuty nie do podważenia.

 

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus