Kategorie

Kupujesz jakość

Jakie wybrać łóżko do sypialni ?

Jakie wybrać łóżko do sypialni ?


 

Jakie wybrać łóżko do sypialni?

Wybór łóżka do sypialni jest nie lada wyzwaniem. Bogactwo produktów dostępnych na rynku sprawia, że coraz trudniej nam podjąć decyzję. A jeśli już wybieramy konkretny model, to w większości przypadków kierujemy się tylko wyglądem zewnętrznym. Okazuje się jednak, że kryteriów wyboru łóżka jest o wiele więcej. Postaramy się wskazać elementy, na które należy zwrócić największą uwagę.

 

Materiał

Pierwszym wyborem jakiego należy dokonać jest określenie materiału, z którego powinno być wykonane łóżko. Spektrum możliwości jest w tym przypadku bardzo szerokie. Na rynku są dostępne łóżka z płyty wiórowej, płyty MDF, naturalnego drewna a nawet metalu. Co wybrać? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup łóżka wykonanego z litego drewna. Dlaczego? Ponieważ naturalne drewno wykazuje najwyższą trwałość spośród wymienionych materiałów. Surowiec ten jest twardy, a jednocześnie cechuje się pewną sprężystością. To bardzo istotne cechy w przypadku łóżka. Drewno jest również bardzo odporne na działanie czynników mechanicznych oraz chemicznych. Kupując łóżko wykonane z naturalnego drewna możemy mieć pewność, że przetrwa ono długie lata.

 

Decydując się na drewno naturalne warto także określić gatunek, z jakiego ma być wykonane łóżko. Ma to wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny mebla, ale także na jego trwałość. Świetnym wyborem wydaje się być drewno bukowe oraz dębowe. Te dwa gatunki charakteryzują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Pewnym minusem jest tylko trudność w obróbce mechanicznej takiego surowca no i bardzo wysoka cena. Warto także zwrócić uwagę na łóżka wykonane z drewna świerkowego. Jest ono trwałe, zwłaszcza po odpowiednim dobraniu grubości drewna w naszym przypadku 35 mm gwarantuje najwyższą wytrzymałość . Dodatkowo surowiec ten zapobiega gromadzeniu się szkodliwych drobnoustrojów. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim dla alergików. Na rynku spotyka się także łóżka wykonane z olchy. Jest to jednak gatunek o mniejszej trwałości od wyżej wymienionych. Ponadto olcha jest także podatna na ataki owadów.

 

Rozmiar

Wybór rozmiaru łóżka jest w większości przypadków kompromisem między maksymalnym komfortem a dostępnym miejscem w sypialni. Na rynku dostępne są łóżka jednoosobowe oraz dwuosobowe. W przypadku tych pierwszych standardowa szerokość wynosi 90 cm. Łóżka dwuosobowe zaczynają się od 140 cm. Standardem jest jednak szerokość 160 cm. Zapewnia ona maksymalny komfort i swobodę dla dwojga. Oczywiście osoby, które dysponują większą ilością miejsca mogą się pokusić o łóżka w rozmiarze 180 czy nawet 200 cm. W ich przypadku wypełnienie mogą stanowić dwa materace. To szczególnie przydatne w przypadku osób o różnej posturze. Każda z nich może dobrać materac do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Wygląd zewnętrzny

Jak już wcześniej wspomnieliśmy duży wpływ na wygląd zewnętrzny łóżka ma materiał, z którego zostało wykonane. Każdy gatunek drewna ma charakterystyczną barwę oraz rysunek. Niemniej jednak istnieje możliwość zastosowania specjalnych lakierów, które podkreślają naturalny kolor bądź też nadają nowej barwy. Decyzję odnośnie wybarwienia należy dokładnie przemyśleć, aby dopasować kolor łóżka do wystroju sypialni.

 

Podobnie należy postępować przy wyborze kształtu łóżka. Najlepiej sprawdzają się klasyczne, proste formy. Są one bardzo uniwersalne, pasują do każdego wystroju, a dodatkowo charakteryzuje je oszczędność miejsca.Wybór łóżka z pewnością nie jest prostym zadaniem. Warto jednak poświęcić trochę czasu na przemyślenie tej kwestii. Każdemu z nas powinno zależeć na zakupie łóżka trwałego, ale także estetycznego. Z pewnością powyższe wskazówki sprawią, że podjęcie decyzji będzie nieco łatwiejsze.

 

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus