Kategorie

Kupujesz jakość

Tanie łóżko czy to się opłaca?

Tanie łóżko czy to się opłaca?

Czy tanie łóżko z marketu się opłaca?

Wraz z rozwojem przemysłu na rynku pojawiły się towary będące efektem masowej produkcji. Podobny trend pojawił się również w meblarstwie. W marketach i salonach meblowych aż roi się od tego typu szaf, komód oraz łóżek. Zastanówmy się zatem, czy inwestycja w te produkty jest dobrym pomysłem?

 

Łóżko z promocji

Niepodważalnym atutem łóżek oferowanych w marketach jest przede wszystkim ich cena. Jeżeli mamy bardzo ograniczone środki finansowe i szukamy najtańszej alternatywy, to taki produkt będzie idealnym rozwiązaniem. Co zyskujemy kupując tego typu łóżko? Masowa produkcja bynajmniej nie oznacza mebli o niskich walorach wizualnych. Przeglądając oferty poszczególnych producentów niejednokrotnie zachwycamy się ciekawym łączeniem kolorów i niespotykaną wcześniej stylistyką. Sprzedawcy oferują nam szeroki wybór łóżek. Zaczynając od klasycznych, a na nowoczesnych formach kończąc. Szukając mebli w markecie mamy bardzo duże szanse trafić na łóżko, które odpowiada stylistyce naszej sypialni.

 

Warto także zwrócić uwagę na praktyczną stronę takich właśnie konstrukcji. Łóżka kupowane w markecie są przeważnie wykonywane z płyty wiórowej, która nadaje im lekkości. Z pewnością nie będziemy mieli problemu z przemieszczeniem mebla podczas przeprowadzki lub zmiany wystroju.

 

Po co nam łóżko drewniane?

Skoro łóżka sprzedawane w marketach mają tyle zalet, to po co właściwie rozważać zakup mebli z drewna? Przede wszystkim dlatego, że „plusy” nie są w stanie zniwelować „minusów”.

 

Łóżko z płyty wiórowej lub z drewna nie odpowiedniej grubości jest co prawda tanie i lekkie, ale to jedyne jego zalety. W tym przypadku niska cena oznacza także marną jakość. Pamiętajmy, że produkcja masowa to przede wszystkim oszczędność materiałów. Kupując łóżko w markecie otrzymamy produkt, który po kilkunastu miesiącach może się po prostu rozlecieć. W przypadku drewnianego łóżka o odpowiednio dobranej grubości jest to niemożliwe. Naturalne drewno ma o wiele większą trwałość, wytrzymałość oraz sprężystość. Dodatkowym atutem jest także naturalny, stylowy wygląd.

 

Niezależnie od tego czy łóżko wykonane jest z drewna bukowego, świerkowego czy sosnowego w każdym przypadku będzie o wiele bardziej trwałe niż jego odpowiednik z płyty wiórowej.

 

A co z ceną?

No dobrze, ale przecież kupując łóżko drewniane musimy zapłacić za nie wyższą cenę. A to oznacza, że kupując meble w markecie oszczędzamy pieniądze. Okazuje się, że niekoniecznie! Warto pamiętać, że łóżko drewniane będzie nam służyć przez wiele lat. Mebel wykonany z płyty wiórowej może rozsypać się już po kilku miesiącach. Tak więc sumaryczne wydatki będą niższe właśnie w przypadku łóżka z drewna.

 

Drewno=zdrowie

Słów kilka warto także poświęcić oddziaływaniu materiałów, z jakich wykonane jest łóżko, na nasz organizm. Sztuczne lakiery i substancje używane do produkcji okleiny mogą negatywnie wpływać przede wszystkim na alergików. Naturalne impregnaty stosowane do zabezpieczenia drewna są w 100% neutralne dla naszego organizmu.

 

Kupując łóżko, lub jakikolwiek inny mebel, nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na cenę. Warto wziąć pod uwagę także inne czynniki jak trwałość, estetykę oraz „naturalność” materiałów wykorzystanych do jego produkcji. Tylko w ten sposób możemy uzyskać odpowiedź na pytanie, które łóżko będzie dla nas lepszym wyborem.

 

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus